[:hr]Nogometaši Istre 1961 niti protiv Intera nisu uspjeli stići do toliko željenog troboda pa se niz bez pobjede za pulskog prvoligaša produžio na čak 19 utakmica. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon 26 minuta do kada su Zaprešićani uspjeli zabiti dva pogotka preko Nestorovskog i Puljića, dok je konačnih 3:0 postavio Nestorovski u 78. minuti utakmice. Zeleno-žutima nije bilo dovoljno relativno dobro drugo poluvrijeme u kojem su uspjeli stvoriti nekoliko dobrih prilika koje su ipak ostale neiskorištene. pa je to na kraju bila šesta utakmica Zeleno-žutih bez postignutog pogotka.

Trener Panadić za susret sa Zaprešićanima nije mogao računati na ozlijeđene Heistera i Vukovića, kartoniranog Repića i bolesnog Hadžića pa je morao kombinirati i mijenjati pozicije igračima kod slaganja prve postave. Od prve minute su zaigrali Pamić i Tomić, dok su se u prvu postavu vratili Gržan, Mišić i Zlomislić.

Obje momčadi su nekako mlako ušle u susret pa uzbuđenja u otvaranju utakmice nije bilo. Prvu kakvu-takvu priliku su stvorili domaći kada je nakon ubačaja iz kornera neprecizno glavom pucao Komorski. Domaći su postepeno postajali sve opasniji i na kraju uspjeli stići do ranog vodstva. Obrana Istre kapitulirala je u 16. minuti kada je nakon kornera i odbijanca lopta stigla do Blaževića koji je pucao prema golu. Mišić je pre mlako čuvao Nestorovskog koji mu je lako pobjegao i loptu skrenuo u gol.

Domaći su se postavili u čvrstu formaciju koja je relativno lako branila svoj gol, dok su brzom tranzicijom bili opasni čim bi se Zeleno-žuti otvorili i pustili nešto više prostora na svojoj polovici. Drugi gol domaćih međutim nije stigao iz brze kontre, već na postavljenu obranu Zeleno-žutih. Ottochian je poslao upotrebljivu loptu iza leđa obrane Istre gdje se sam našao Puljić i zabio za 2:0. Do kraja poluvremena su nogometaši Istre 1961 mogli napraviti nešto više iz polukontri, ali su redovito slabo reagirali kod zadnjeg pasa ili udarca prema golu.

Zeleno-žuti su u nastavak susreta ušli bolje od protivnika, uz aktivniju igru i više trke. U par minuta su igrači Istre stvorili par poluprilika i dvije odlične prilike preko Jurkića i Varele, ali opet nisu uspjeli zabiti. Najbliži golu bio je Jurkić koji je u skoku nadvisio svih, dobro pucao, ali se na pravom mjestu našao Čović koji je loptu izbio u korner. U 63. minuti se i Varela našao u nelošoj prilici na dobru loptu Da Silve, ali je njegov prvi udarac obranio Čović, dok je drugu loptu poslao pored gola. Domaći su na akcije Istre odgovorili brzom kontrom i prilikom Čelikovića u 69. minuti koji ipak nije uspio pogoditi okvir gola.

Iako su Zeleno-žuti u nastavku bili bolja momčad na terenu, nogometaši Intera su ti koji su opet uspjeli zabiti. Na ubačaj sa strane u 78. minuti je najviši bio Nestorovski koji je pogodio sami kut gola nemoćnog Brkića.[:]