[:hr]Drugi uzastopni domaći poraz, četvrti od ukupno šest utakmica, pretrpjeli su u petak navečer nogometaši Istre 1961 koji su izgubili od vinkovačke Cibalije s minimalnih 1:0. Zeleno-žutima presudio je autogol Gojkovića u utakmici u kojoj su Puležani prikazali vrlo malo. Unatoč većem posjedu lopte i inicijativi, igra je većim djelom bila jalova, a mnogobrojni napadi bezopasni.

Trener Raić-Sudar ni za ovu utakmicu nije mogao računati na dvojicu važnih igrača u obrani, Ristu Mitrevskog i Matea Bertoše koji i dalje nisu spremni nakon pretrpljenih ozljeda.

U prvom poluvremenu se nije događalo puno, a gosti su poveli u 26. minuti iz jedine prave i opasnije akcije. Ispala je lijeva strana pulske obrane, a na oštri ubačaj pred golom Ivušića je Gojković u padu poslao loptu u vlastitu mrežu. Nogometaši Istre 1961 su pokušavali doći do izjednačenja, ali je ofenzivna linija ovaj put nije bila raspoložena pa se bilježi tek jedna poluprilika Kitanovskog koju je Brkić obranio.

U nastavku susreta je nešto više od 1200 gledatelja moglo vidjeti bolji domaći sastav koji se mučio probiti gostujuću obranu. Bezbrojni ubačaji u sredinu za Matyazha, kasnije i Jelavića, redovito su završavali na glavama igrača Cibalije, a udarci iz daljine Zeleno-žutih u zaštitnoj mreži iza gola. Možda je i najbolju priliku za Istru 1961 u nastavku imao Mario Jelavić koji se, čim je ušao u igru, našao sam pred Brkićem. Međutim, mali kut i nedovoljno prostora rezultiralo je lakom obranom bivšeg vratara pulskog sastava.