[:hr]Polako se bliži kraju sezona za pionire i kadete Istre 1961 koji su u nedjelju u Zadru odigrali pretposljednje kolo 1. HNL.

Pioniri su porazom preknuli pobjednički niz od četiri utakmice te su u Zadru unatoč ranom vodstvu pretrpjeli uvjerljivi poraz. Mladi Zeleno-žuti su poveli već u trećoj minuti preko Perkovića, ali su domaći ubrzo izjednačili iz penala i do kraja poluvremena povisili na 3:1. Domaći su u nastavku susreta pogotkom potvrdili uvjerljivu pobjedu.

Kadeti su pak ostvarili četvrti uzastopni pozitivni rezultat, a do pobjede us stigli nakon devet utakmica. Jedini strijelac na utakmici je bio Mihael Rovis koji je u 52. minuti zabio za vrijednu pobjedu.

Posljednje kolo na rasporedu je u petak u 16:00 i 17:45 kada u goste stiže Solin.

PIONIRI: NK Zadar – NK Istra 1961 4:1 (3:1)

ZADAR – Stanovi. 29. kolo 1. HNL, 20.5.2018., 15:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Ivan Anić (Zadar). Pomoćnici: Ante Žilić (Škabrnja) i Damir Kraljević (Zadar).
Strijelci: 0:1 Perković (2′), 1:1 Galešić (9′-11m), 2:1 Gambiraža (17′), 3:1 Stokić (22′), 4:1 Stokić (51′).
Žuti kartoni: Rudić, Smolčić (Zadar) Rakovac (Istra 1961).

Zadar: Smolčić, Stura, Rudić, Šimunić, Jurica, Gambiraža, Silov (od 65. Marcelić), Župan, Stokić (od 69. Jelinić), Galešić (od 69. Kolčeg), Mustać (od 60. Lamešić).

Istra 1961: Kolić, Parezanović, Perković, Marković (od 47. Knapić), Tomić, Rakovac, Bilić, Marić, Cukon, Ostović (od 36. Hasanović), Maurić.

KADETI: NK Zadar – NK Istra 1961 0:1 (0:0)

ZADAR – Stanovi. 29. kolo 1. HNL, 20.5.2018., 16:45.

Sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Pomoćnici: Ivan Anić (Zadar) i Damir Kraljević (Zadar).
Strijelac: 0:1 Rovis (52′).
Žuti kartoni: Gambiraža (Zadar) Rovis, Stanić, Ladislović, Kajtazović, Velkavrh (Istra 1961)
Crveni karton: Velkavrh, drugi žuti (Istra 1961)

Zadar: Jerolimov, Delija, Gambiraža, Brkić, Šarić, Kevrić, Režan (od 51. Marinović), Bugarija, Strenja, Labus (od 57. Pavičić), Ćelić.

Istra 1961: Dizdar, Ladislović, Velkavrh, Krizmanić, Vukmir, Golubić, Rovis, Kajtazović, Hmura, Kristaj (od 78. Valić).