[:hr]Zaista sjajni pioniri Istre 1961 nastavili su u srijedu popodne na Drosini s odličnim partijama i preko Rijeke se plasirali u 1/4 finala Kupa. U zanimljivoj i dinamičnoj utakmici Zeleno-žuti su bili ti koji su nadigrali protivnika i na kraju zasluženo prošli u daljnju fazu natjecanja.

Mladi Zeleno-žuti su poveli u ranoj fazi utakmice, već u 13. minuti kada je Ostović iskoristio dobru loptu Bilića. Drugi gol Istre 1961 stigao je ubrzo poslije kada je Bilić preciznim prizemnim udarcem svladao gostujućeg vratara. Riječani su se ipak nakon samo dvije minute vratili u utakmicu iskoristivši slabost u pulskoj obrani i zabivši za 2:1 smanjili zaostatak.

Međutim, sjajni Bilić pobrinuo se da na odmor mladi Zeleno-žuti odu s prednošću od dva gola kada je u 27. minuti prošao gotovo cijelu riječku obranu i još jednom svladao nemoćnog vratara. U nastavak susreta su bolje ušli Riječani koji su smanjili na gol prednosti u 37. minuti, ali je još jednom Bilić svojim trećim pogotkom potvrdio pobjedu i prolaz u 1/4 finala Kupa. Bravo dečki!

PIONIRI: NK Istra 1961 – HNK Rijeka 4:2 (3:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 1/8 finala Kupa za pionire, 13.12.2017., 13:30.
Gledatelja: 50

Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Ivan Jakičić (Poreč).
Strijelci: 1:0 Ostović (13′), 2:0 Bilić (19′), 2:1 Valjan (21′), 3:1 Bilić (27′), 3:2 Golemac (37′), 4:2 Bilić (48′)
Žuti karton: Simčić (Rijeka)

Istra 1961: Kolić, Perković, Stošić (od 58. Trešnjić), Bodetić (od 61. Radonić), Buić, Tomić (od 41. Maurić), Bilić, Lisica (od 60. Parezanović), Marić, Cukon (od 45. Rakovac), Ostović.

Rijeka: A. Frigan, Zuliani, Ban, Lazat, I. Frigan (od 47. M. Frigan), Kovačević (od 47. Znamenaček), Golemac (od 61. Mitrović), Dundović (od 41. Simčić), Lapić, Valjan, Franković (od 70. Matić).[:]