[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u utorak popodne u Štinjanu odradili novu prijateljsku utakmicu. Kako bi svoje nogometaše zadržao u ritmu utakmica, trener Raić-Sudar ovaj je snage svoje momčadi odmjerio s četvrtoligašem Uljanikom. U borbenoj utakmici s malo prilika za gol bolji su bili Zeleno-žuti koji su slavili s minimalnih 1:0 golom Jelavića na samom početku utakmice.

Ipak se nije očekivao susret s malo golova, pogotovo nakon što je Istra 1961 povela već u šestoj minuti lijepim golom Jelavića na ubačaj Hadžića. Međutim, Uljanikovci su se tijekom cijelog susreta vrlo dobro branili, dok su s druge strane Zeleno-žuti unatoč većem posjedu i dominaciji teško dolazili do prilika za gol.

Zeleno-žuti su nešto bolje izgledali u nastavku susreta kada je trener na teren umjesto igrača s manjom minutažom poslao prvu momčad za koju su zaigrali Ofosu i Čuljak. Ipak, napadi Istre 1961 su se većinom odbijali od gustog i čvrstog protivničkog bloka na dvadesetak metara od gola pa su stoga i gol prilike bile rijetke. Možda je i najbolju situaciju za gol imao Gojković u 86. minuti kada je na ubačaj Prelčeca iz odlične pozicije glavom pucao iznad gola. Pokušavali su još Maružin nakon lijepe akcije te Ofosu, ali su oba pokušaja bila neprecizna. Protivnici su pak tijekom utakmice stvorili dvije prilike, po jednu u svakom poluvremenu, ali se kod prve spriječila greda, dok je kod druge Brajković krenuo sam na Ivušića i bio neprecizan.

NK Istra 1961 – NK Uljanik 1:0 (1:0)

ŠTINJAN – Igralište Fortin. Prijateljska utakmica, 8. kolovoza 2017., 18:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Šekuljica (Pula). Pomoćnici: Manojlovski (Štinjan) i Bezelj (Pula).
Strijelac: 1:0 Jelavić (6′).
Žuti karton: Urošević (Istra 1961).

Istra 1961:

1. poluvrijeme: Ćorić, Hadžić, Ramadani, Gavrić, Radetić, Halilović, Urošević, Burić, Okechukwu, Glover, Jelavić.

2. poluvrijeme: Ivušić, Kitanovski, Gojković, Mitrevski, Čuljak, Puclin, Kokorović, Maružin, Prelčec, Ofosu, Matyazh.

Uljanik: Tončinić, Gerovac, Deak, Pavić, Iveša, Todorov, Funčić, Jelenić, Vošten, Šistov, Imširević. Još su igrali: Dragun, Raković, Bogdan, Đapić, Šverko, Pelesk, Brajković.[:]