[:hr]Zeleno-žuti su u nedjelju navečer pred nešto više od 3000 gledatelja kolo završili porazom od Hajduka 3:1. Nije to bila prava večer za naše dečke koji su nakon prvih 45 minuta već gubili 3:0. Gosti su poveli preko Borje Lopeza već u ranoj fazi utakmice, a iako su se Zeleno-žuti do kraja poluvremena ravnopravno nosili s protivnikom, dvije slabe reakcije naše obrane značile su i još dva primljena pogotka. Hajdukovci su vodstvo povisili u 42. minuti kada se Erceg izborio za prostor pored Escovala i loptu poslao iza leđa istrčalog Ivušića. Zeleno-žuti se nisu niti uspjeli oporaviti od drugog pogotka, a samo minutu kasnije stigao je treći kojeg je zabio Said.

U prvih 15 minuta u nastavku susreta se nije događalo puno, a igra se većinom odvijala na sredini terena. Hajdukovci, očigledno zadovoljni visokim vodstvom usporili su ritam igre i lako kontrolirali tijek susreta. Međutim, u 66. minuti se ukazao Tome Kitanovski koji se lijepo riješio čuvara i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora loptu poslao pod gredu gola Stipice. Živnuli su tada nogometaši Istre 1961 koji su nešto aktivnije krenuli po novi gol, ali prilike su dolazile vrlo teško. Pokušavali su tako iz daljine Kokorović i Puclin, ali su oba njihova udarca bila neprecizna.

S druge strane su pak Hajdukovci u nekoliko navrata vrlo opasno zaprijetili Ivušiću te su lako mogli povisiti vodstvo, ali su njihovi pokušaju bili neprecizni. Kada se činilo da će susret završiti pobjedom Splićana od 3:1, u prvoj minuti sudačke nadoknade je sudac dosudio penal za Istru 1961 nakon faula na Ofosuu. Isti je igrač preuzeo loptu i izveo kazneni udarac, ali Stipica pročitao stranu i obranio udarac. Na odbijanac je natrčao Halilović, ali je s pet metara loptu poslao visoko iznad gola.[:]