[:hr]Četiri od ukupno osam mlađih ekipa iz škole nogometa Istre 1961 su prošlog vikenda odradile svoje ligaške provjere, a u četiri utakmice su ostvarene dvije pobjede i dva remija.

Najstariji, dečki druge momčadi pionira su gostovali u Rijeci gdje su pogotkom Mašovića slavili s minimalnih 1:0. Mlađi pioniri su pak protiv Riječana ušli u vodstvo u 21. minuti, ali su domaćini u samo dvije minute preokrenuli na 2:1. Ipak Zeleno-žuti su do kraja utakmice uspjeli izjednačiti pogotkom Bartolettija i tako kući ponijeti bod.

Druga ekipa mlađih pionira slavila je na domaćem terenu protiv Mladosti iz Rovinjskog sela, a golove su postigli Majstorović i Bulešić. Za kraj su pravi podvig ostvarile curice ekipe U-11 koje su protiv Jedinstva na poluvremenu gubile 3:0, ali su u posljednjih osam minuta utakmice uspjele dostići zaostatak i na kraju osvojiti bod. Pogotke su postigle Rađević, Ban i Gavrić.

PIONIRI II: HNK Rijeka – NK Istra 1961 0:1 (0:0)

RIJEKA – Igralište Robert Komen. 16. kolo 1. NL NS Rijeka, 13:00.
Gledatelja: 30

Sudac: Pajić (Rijeka).
Strijelac: 0:1 Mašović (37′).
Žuti kartoni: Babić, Buljanović (Rijeka) Buić, Radonić (Istra 1961)

Istra 1961: Jurak, Braus, Bodetić, Družetić, Buić, Hasanović, Cukon, Galešić, Radović, Radonić, Mašović.

MLAĐI PIONIRI: HNK Rijeka – NK Istra 1961 2:2 (0:1)

RIJEKA – Igralište Robert Komen. 16. kolo 1. NL NS Rijeka, 11:30.
Gledatelja: 20

Sudac: Kezele (Rijeka).
Strijelac: 0:1 Bartoletti (21′), 1:1 Srdoč (39′), 2:1 Žlibanović (41′), 2:2 Bilobrk (58′)

Istra 1961: Bodetić, Lovrić, Jukan, Gavrić, Moslavac, Rojnić, Posavec, Anić, Bilobrk, Grahovac, Delimehić, Percan, Bartoletti.

MLAĐI PIONIRI II: NK Istra 1961 – NK Mladost RS 2:0 (1:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 13. kolo JPLI II, 24.3.2018., 10:00.
Gledatelja: 60

Sudac: Šekuljica (Pula).
Strijelci: 1:0 Majstorović (2′), 2:0 Bulešić (52′).

Istra 1961: Juršić, Valić, Stošić, Tončić, Kolić, Ivanović, Revelante, Bulešić, Udovičić, Majstorović.

U-11 CURICE: NK Istra 1961 – NK Jedinstvo Omladinac 3:3 (0:3)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 17. kolo U-11 Jug B, 25.3.2018., 13:30.
Gledatelja: 50

Sudac: Von Sacher-Mayer (Pula).
Strijelci: 0:1 Licul, 0:2 Brnjac, 0:3 Načinović, 1:3 Rađević, 2:3 Ban, 3:3 Gavrić.[:]