[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u srijedu popodne na Drosini pretrpjeli visoki poraz protiv Hajduka. Iako su se Zeleno-žuti nadali dobroj utakmici i pozitivnom rezultatu pitanje pobjednika na žalost domaćih nogometaša i navijača bilo je riješeno nakon prvih 45 minuta utakmice.

Gosti su poveli u ranoj fazi utakmice iz slobodnjaka Gyurcsa koji je neobranjivo poslao loptu iza leđa Ćorića. U 12. minuti su opasno odgovorili Zeleno-žuti kada je Jovičić glavom pucao na ubačaj iz kornera, ali je Letica uspio obraniti. Gosti su povisili na 2:0 već u 13. minuti kada je udarac Gyurcsa Ćorić odbio do Tudora koji je iskoristio odbijanac. Puležani su uspjeli ubaciti u brzinu više i krenuli tražiti gol smanjenja zaostatka koji je i stigao u 27. minuti preko Gorana Roce. Ottochian je probio po lijevoj strani i ubacio za Rocu koji je loptu spretno poslao u mrežu. Međutim, naši dečki nisu uspjeli izjednačiti do kraja poluvremena, ali niti zadržati minimalni zaostatak već su gosti ponovno povisili na dva razlike, ovaj put preko Saida. Pavić je izgubio loptu na sredini terena, a brzu kontru je uspješno završio Said.

U nastavku susreta bolja Istra 1961 koja je dobrih pola sata igre imala terensku inicijativu i stvarala šanse. Bilježe se tako pokušaji Mateija i Ottochiana koji su ipak bili neprecizni. S druge strane su gosti opasno zaprijetili preko Saida koji je iz blizine pucao glavom, ali je Ćorić sjajnom reakcijom spasio svoj gol i zadržao svoju momčad u igri. U 79. minuti su ponovno gosti prijetili, ovaj put preko Šege, ali je igrač Hajduka pucao pored gola. Puno precizniji je u 86. minuti igre bio Futacs koji je kontru završio pogotkom i tako zagasio nade Puležana koji su do kraja utakmice primili još jedan gol.
Sudac: Damir Batinić (Osijek). Pomoćnici: Tomislav Petrović (Valpovo) i Miro Grgić (Osijek).
Strijelci: 0:1 Gyurcso (5′), 0:2 Tudor (13′), 1:2 Roce (27′), 1:3 Said (36′), 1:4 Futacs (86′), 1:5 Šego (89′)
Žuti kartoni: Pavić, Vojnović (Istra 1961) Bašić (Hajduk)

Istra 1961: Ćorić, Matas, Jovičić, Prce, Pavić, Halilović (od 67. Jakić), Vojnović, Matei, Bady (od 75. Maksimović), Ottochian (od 82. Prelčec), Roce.

Hajduk: Četica, Barry, Gyurcso, Radošević (Šego), Juranović, Said (od 69. Futacs), Tičinović, Bašić, Fomitschow, Tudor (od 75. Hugo Almeida), Ismajli.[:]