[:hr]Zeleno-žuti su uspješno položili svoj prvi test u sklopu priprema za drugi dio sezone. Puležani su tijekom većeg djela susreta bili bolja momčad na terenu te su dvama pogotcima kapitalizirali konkretniju igru. Poveli su Zeleno-žuti preko povratnika Ottochiana u 21. minuti, a konačnih 2:0 je postavio junior Trešnjić u 56. minuti. Uzme li se u obzir činjenica da su Zeleno-žuti krenuli s pripremama prije pet dana i da su nastupili u vrlo šarolikoj postavi, trener Darko Raić-Sudar može biti zadovoljan prikazanim.

Prvo uzbuđenje na utakmici se dogodilo u 21. minuti kada je Prelčec probio po desnoj strani i poslao povratnu loptu za Krznarića koji ju je pustio za Ottochiana, a povratnik u Istri 1961 je preciznim udarcem matirao čuvara mreže protivnika. Nakon samo dvije minute je moglo biti i 2:0, ali je branič Dragovoljca srušio Vojnovića koji je krenuo sam na vratara. Dečki su u tim trenucima aktivno napadali gol protivnika te u 28. minuti još jednom zaprijetili, ovaj put preko Prelčeca koji je nakon solo akcije pucao pored gola.

U nastavku susreta je trener Raić-Sudar izmijenio gotovo cijelu momčad i na teren tako poslao deset novih igrača, većinom juniora i igrača na probi koji su vrlo dobro odgovorili trenerovim zahtjevima. Čvrsta igra donijela je rezultata u 56. minuti kada je uporni Trešnjić uspio ukrasti loptu nesigurnom vrataru i zabiti za konačnih 2:0. Dragovoljci, koje trenira bivši trener Istre 1961 Igor Pamić su tijekom cijelog susreta napravili vrlo malo u napadu te su imali tek jednu pravu priliku kada je lijepa akcija u drugom djelu susreta završena nepreciznim udarcem s desetak metara od gola.

Momčad s treninzima nastavlja već u popodnevnim satima, dok bi sljedeća utakmica na rasporedu trebala biti već u četvrtak.

Prijateljska: NK Istra 1961 – NK Hrvatski dragovoljac 2:0 (1:0)

MEDULIN – Teren br.4. Prijateljska utakmica, 29. siječnja 2018., 11:00.
Gledatelja: 70

Suci: Bezelj, Manojlovski, Dokuš.
Strijelci: 1:= Ottochian (21′), 2:0 Trešnjić (56′).

Istra 1961:

1. poluvrijeme: Ćorić, Franić, Bilić, Sumić, Čuljak, Prelčec, Maksimović, Halilović, Krznarić, Ottochian, Vojnović.

2. poluvrijeme: Orbanić, Radetić, Ramadani, Sumić, Šverko, Burić, Jalinous, Jacques, Golja, Badrov, Trešnjić. Još su igrali: Ereiz, Blašković, Milutinović.[:]