[:hr]Porazom od Žarkova 4:2 nogometaši Istre 1961 su zaključili ovogodišnje natjecanje na Medulin Cupu. Kako prva ekipa danas igra u Rijeci, Istru 1961 je vodio trener juniora Valdi Šumberac koji je na teren poslao kombiniranu momčad juniora i seniora koji nisu registrirani za nastup na Rujevici.

U zanimljivoj utakmici Beograđani su bili bolji, iako su naši mladići uz pomoć nekoliko iskusnijih igrača u određenim trenucima utakmice pokazali zrelost, taktičku disciplinu i vrlo dobru igru. Isplatilo se to u 26. minuti kada je Blašković pobjegao obrani Žarkova i zabio za 1:0. Protivnički sastav preuzeo je inicijativu i pred kraj poluvremena iskoristio dvije greške pulske obrane za preokret i vodstvo od 2:1.

U nastavku susreta je protivnik ušao s kompletno izmijenjenim sastavom i zagospodario terenom, ali su Puležani bili ti koji su zabili kada je Roce u 53. minuti bio precizan s bijele točke. Ipak, protivnici su još jednom iskoristili terensku inicijativu i stigli do dva nova pogotka za konačnih 4:2, a s tri nova boda su ujedno i osvojili naslov najbolje momčadi turnira.

Medulin Cup: NK Istra 1961 – OFK Žarkovo 2:4 (1:2)

MEDULIN – Teren br.4. Prijateljska utakmica, 10.2.2018., 11:00.
Gledatelja: 20

Strijelci: 1:0 Blašković (26′), 1:1 Raić (40′), 1:2 Knežević (45′), 2:2 Roce (53′-11m), 2:3 Aničić (71′), 2:4 Donevski (86′).

Istra 1961: Orbanić, Franić, Milutinović, Ramadani, Radetić, Jalinous, Krznarić, Golja, Rosić, Blašković, Roce. Još su igrali: Vujica, Trešnjić, Tomić, Matković, Bajrami.

Žarkovo: Čarapić, Bučković, Mijatović, Aleksić, Knežević, Petković, Garić, Tišma, Šaka, Raić, Bogunović. Još su igrali: Pavlović, Ivanović, Čapljić, Milenković, Domić, Aničić, Vujović, Ateljević, Donevski, Milanović, Kovačević.[:]