[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u nedjelju navečer pretrpjeli novi prvenstveni poraz, ukupno peti u sedam utakmica. Ovaj put bolji su bili Hajdukovci koji su slavili pred domaćom publikom 2:0. Iako su Zeleno-žuti odigrali hrabrih i dobrih prvih 45 minuta, dvije slabe reakcije obrane u prvom djelu susreta rezultirale su s dva pogotka domaćih koji su nakon dvostrukog vodstva lako iskontrolirali utakmicu do posljednjeg sučevog zvižduka. Osim poraza i trenutnog posljednjeg mjesta na ljestvici, Puclin, Čuljak i Prelčec su zaradili svoje treće žuti kartone te ih neće biti na susretu sa Slavenom za dva tjedna.

Za utakmicu s Hajdukom trener Raić-Sudar nije mogao računati na Ristu Mitrevskog zbog ozljede mišića, dok je u momčad ušao Sandro Gotal koji je stekao pravo nastupa i tako odradio svoje prve minute u dresu Istre. Trener Raić-Sudar odlučio je na klupi ostaviti Renata Gojkovića i Dejana Maksimovića, dok su umjesto njih zaigrali Bertoša i Gotal.

Od prve minute se krenulo otvoreno te je nakon desetak sekundi igre Kitanovski ubacio za Gotala koji je bio kratak u skoku. U nastavku akcije su Hajdukovci izveli kontru koju je Vlašić završio udarcem u bloku Zeleno-žutih. Otvoreno i rastrčano su nogometaši Istre 1961 ušli u utakmicu, otvorenog garda, ali su na žalost domaći bili ti koji su poveli, i to nakon prvog opasnijeg dolaska pred Ivušićem. Igrala se peta minuta kada je ubačenu loptu na drugoj stativi iskoristio Erceg koji je na nju stigao prije Grujevića i zabio za rano vodstvo svoje momčadi.

U uvodnim minutama se igrao zaista zanimljiv nogomet, a obje su momčadi stalno tražile situaciju za ugroziti protivnički gol. Jednu su lijepu akciju nogometaši Istre odigrali u 15. minuti kada je Ofosu vratio za Gotala, ali je udarac našeg napadača završio u bloku domaćih.

Sav trud i želja Zeleno-žutih još jednom je pala u vodu u 30. minuti kada je Čuljak nepotrebno u svom kaznenom prostoru povukao za dres Saida koji je pao, a kazneni udarac realizirao je Vlašić. Zeleno-žuti su tijekom cijele utakmice većinom prijetili po bokovima, gdje su Ofosu i Kitanovski ubacivali upotrebljive lopte pred golom Stipice. Međutim, obrana Hajduka relativno lagano je rješavala eventualne opasnosti pred svojim golom.

Zeleno-žutima je pak nakon nekoliko neuspješnih pokušaja u 41. minuti pošlo za nogom opasnije doći pred golom domaćih, ali je Matyazh slabo reagirao na ubačaj Ofosua, dok je u nastavku akcije Kitanovski pucao u blok Hajduka. U nastavku susreta su prvi opasni pokušaj imali domaći nogometaši koji su u brzoj kontri stigli do Ivušića, ali je vratar Istre obranio Saidov udarac. Isti je igrač u 62. minuti bio vrlo blizu gola kada je s desetak metara iskoristio odbijenu loptu i pucao snažno, ali pored gola. Nogometaši Hajduka su u nastavak susreta ušli puno bolje od svojih protivnika u kojima nije bilo više on grinte iz prvih 45 minuta.

Hajdukovci su novu gol priliku imali u 71. minuti kada je netom ušli Pešić pucao na asistenciju Savvasa, ali je srećom po Zeleno-žute lopta završila na stativi. Puležani su se napokon pojavili pred domaćim golom u 75. minuti kada je Ofosu iz drugog plana ubacio za Jelavića koji je pucao glavom i ciljao malu mrežu, ali je Stipica vrlo dobrom reakcijom spasio svoj gol. Do kraja susreta su nogometaši Hajduka uspjeli stvoriti nekoliko opasnih situacija, ali se rezultat ipak nije promijenio.[:]