Pioniri i kadeti Istre 1961 su u nedjelju popodne na Drosini stigli do dvije vrijedne pobjede protiv momčadi Splita. Pioniri kako bi zadržali izvrsnu drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici, a kadeti kako bi se približili sredini tablice i dodatno se odmakli od začelja.

Za pionire je u ranoj fazi utakmice zabio Bilić kojemu je to bio sedmi prvenstveni pogodak. Gosti su ipak stigli do izjednačenja u 25. minuti, ali su Zeleno-žuti preko Stošića u posljednjoj minuti prvog djela postavili konačnih 2:1.

Kadeti su pak nakon velike borbe tijekom cijele utakmice stigli do vrijedna tri boda u posljednjim minutama susreta kada je Bernobić iskoristio odbijanac iz slobodnog udarca i zabio za minimalnu pobjedu.

KADETI: NK Istra 1961 – RNK Split 1:0 (0:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 10. kolo 1. HNL, 15.10.2017., 16:45.
Gledatelja: 100

Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Sandro Veggian (Rovinj) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelac: 1:0 Bernobić (80’+1′).
Žuti kartoni: Dujmović, Mionić (Istra 1961) Marinović, Barišić (Split).

Istra 1961: Paus-Kunšt, Ladislović, Velkavrh (od 65. Krizmanić), Stanić, Gračić, Bernobić, Mardešić (od 59. Nikl), Golubić, Mionić, Antanasković (od 59. Hmura), Dujmović.

Split: Radić, Mihanović, Milanović, Džaja, Barišić, Ljubić (od 55. Romac), Lukić (od 50. Bratim), Marinović, Ledušić, Božić (od 71. Čović), Vodanović (od 68. Tvrtko).

PIONIRI: NK Istra 1961 – RNK Split 1:0 (0:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 10. kolo 1. HNL, 15.10.2017., 15:00.
Gledatelja: 70

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj). Pomoćnici: Igor Rajko (Poreč) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 1:0 Bilić (13′), 1:1 Šolić (25′), 2:1 Stošić (35′)
Žuti karton: Berković (Split).

Istra 1961: Flegar, Maurić, Perković (od 36. Buić), Stošić, Knapić, Tomić, Rakovac (od 70. Terlević), Bilić (od 63. Radonić), Lisica (od 70. Sinčić), Ostović (od 36. Cukon), Parezanović.

Split: Travnikar, Čudina (od 50. Mamić), Ljubičić (od 65. Kukić), Vukušić, Grčić (od 16. Ugrina), Kelava, Goreta, Kuzmić (od 48. Šakić), Šolić, Žužul, Berković.