[:hr]Slično kao i na prošlotjednoj utakmici s Uljanikom, Zeleno-žuti su u utorak popodne u Štinjanu ostvarili novu minimalnu pobjedu pogotkom Marija Jelavića. Da stvar bude sličnija naš napadač zabio je gol na samom početku utakmice i tako postavio konačnih 1:0. Jelavić je vješto pobjegao obrani, zaobišao vratara i zabio. Zeleno-žuti su tijekom prvog poluvremena imali više od igre te su uspjeli stvoriti više poluprilika i jednu konkretniju priliku, opet preko Jelavića.

Gosti su pak opasniji bili u nastavku susreta kada su u igru ušli igrači iz prve postave, dok je istovremeno trener Raić-Sudar na teren poslao juniore. Ipak, neovisno o terenskoj inicijativi Novigrada rezultat se nije mijenjao, a najbliži golu za Istru 1961 je bio Trešnjić koji je pogodio gredu.

Svoje prve minute u dresu Istre 1961 odradio je Sandro Gotal, a određenu minutažu dobio je i Stipe Vrdoljak, lijevi bočni koji će se zadržati na probi.

NK Istra 1961 – NK Novigrad 1:0 (1:0)

ŠTINJAN – Igralište Fortin. Prijateljska utakmica, 15.8.2017., 18:00.