[:hr]Slaba predstava nogometaša Istre 1961 u petak navečer na pulskom gradskom stadionu. U susretu protiv Lokomotive Zagrepčani su bili ti koji su bili konkretniji pred protivničkim golom i na kraju slavili rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 24. minuti preko Majera, a isti igrač je u 39. minuti povećao vodstvo svoje momčadi iz penala. Nadu Istri 1961 za eventualni remi dao je Grujević u 59. minuti, ali su svi napadi Zeleno-žutih do kraja utakmice bili nedovoljni za bod.

Iako su nogometaši Istre 1961 bili ti koji su u prvih deset minuta dvaput opasno prijetili, pokazalo se da su to tek bljeskovi. Kako bilo, prvo j u drugoj minuti Prelčec u padu glavom pucao pored gola, a petm inuta kasnije je u sličnoj situaciji Matyazh bio taj koji nije uspio naciljati gol Šempere. Gosti su postupno preuzimali kontrolu nad igrom, a nakon dva slaba pokušaja Majera u 10. i 20. minuti, onaj u 24, bio je koban za Puležane. Igrači Lokomotive su brzim pasevima izigrali obranu Zeleno-žutih, a Majer je bio taj koji je akciju završio pogotkom.

Istra 1961 je mogla ekspresno doći do izjednačenja, ali Matyazh glavom ponovno puca pored gola. Do kraja poluvremena gosti su uspjeli stvoriti još jednu sjajnu priliku kada je udarac Babića sjajno zaustavio Ivušić te realizirati penal u 39. minuti kojeg je Bertoša skrivio na Babiću.

Trener je na poluvremenu u svlačionicu pustio indisponirane Halilovića i Maksimovića, a u igru gurnuo Maružina i Grujevića. Drugio dio susreta bolje su započeli Puležani koji su prvo opasno zaprijetili u 51. minuti kada je lopta nakon gužve pred Šemperom zasjela na gredi, a zatim i smanjili zaostatak lijepim golom Grujevića u 59. minuti. Iako su naši deki davali sve od sebe kako bi došli do novog gola i izjednačenja, to im nikako nije polazilo za nogom. Stalni ubačaji većinom su završavali u rukama gostujućeg vratara koji do kraja susreta nije trebao ozbiljnije intervenirati. S druge strane su pak Zeleno-žuti pustili nešto više prostora pa je u dva navrata Ivušić morao spašavati svoj gol na pokušaje Ivanušeca.[:]