[:hr]Jedan od heroja jučerašnjeg dvoboja za ostanak u prvoj ligi s Varaždinom i strijelac izuzetno važnog trećeg pogotka Zeleno-žutih svakako je Goran Roce. Naš iskusni napadač je s momčadi odradio rekuperacijski trening u četvrtak ujutro na Drosini te će sa svojim suigračima danas popodne krenuti put Svetog Martina na Muri gdje će dočekati subotnji ogled s Varaždinom.

Roce nam je nešto više rekao o samoj utakmici. – Prvo poluvrijeme smo odradili loše. Odmah smo krenuli u planirani pritisak, posjed lopte i dominaciju, ali su nam oni zabili gol kod prvog prelaska centra. Uvukla se tada kod nas nervoza i nesigurnost, patila je igra i nije bilo dobro. U drugom poluvremenu smo se skupili, ušao je i Ottochian koji je unio živost i odlično odradio svoju rolu pa smo na kraju uz pomoć publike uspjeli preokrenuti.

Ovaj put nije izostala doza sreće jer su gosti u prvom poluvremenu u dva navrata pogađali okvir gola, a ujedno je izjednačujući gol Istre djelo stopera Varaždina. – Nekako se uvijek na kraju izbalansira sreća i nesreća, odnosno golovi koje dobiješ u posljednjim minutama kao primjerice protiv Hajduka te propuštene protivničke prilike i razne stative i grede kao što je bio slučaj protiv Varaždina. Iskreno će Roce. – Taj autogol Varaždina nam je skinuo teret s leđa pa nam je nakon toga bilo puno lakše igrati. Rezultat je dobar, imamo lijepu prednost, ali definitivno još ništa nije gotovo.

U subotu slijedi uzvratna utakmica u Varaždinu gdje se očekuje odlična atmosfera kao što je u srijedu bila u Puli. – Sigurno će biti puno ljudi, ali zbog toga se igra nogomet i daj Bože da je svaki vikend tako na svim stadionima. Bilo je jako lijepo za vidjeti i jako lijepo za igrati u takvom ambijentu. Varaždin je nogometni grad, dao je jako puno talenata i kvalitetnih igrača hrvatskom nogometu i sigurno će u subotu biti dobra atmosfera. Kaže Roce i ističe. – Sada je na njima pritisak jer moraju ganjati rezultat, a mi moramo biti pametni i koncentrirani i znati to iskoristiti. Ključno će biti krenuti u utakmicu kao da je 0:0, ni slučajno se ne smijemo ići gore braniti i čuvati rezultat jer smatram da to nije pravi put, već se moramo nametnuti kroz posjed i dominaciju.

Utakmica je na rasporedu u subotu u 19:00 sati, a našim dečkima želimo puno sreće. Forza Istra![:]