[:hr]Prva pobjeda Zeleno-žutih na slovenskom djelu priprema! Protiv trećeplasirane momčadi Ukrajine Zeleno-žuti su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su ranim pogotcima Gržana (4′) i Prelčeca (14′) stvorili, pokazalo se, nedostižnu prednost. Momčad je odgovorno odigrala fazu obrane i iskoristila prilike za zasluženo slavlje. Svoju prvu utakmicu u dresu Istre odigrao je ukrajinski napadač Ivan Matyazh koji je ujedno upisao asistenciju za gol Gržana.

Istra 1961 je bolje otvorila susret i nakon samo četiri minute stigla do vodstva. Ivan Matyazh je glavom dobro prebacio loptu za Gržana koji je na nju stigao prije vratara i glavom ju skrenuo u gol. Ukrajinci su odmah odgovorili vrlo opasnom prilikom i stativom nakon koje je Ivušić dobrom intervencijom spasio svoj gol.

Balans na terenu brzo se nagnuo na stranu Istre 1961 koja je relativno lako kontrolirala tijek utakmice. Nagrada za to stigla je u 14. minuti kada se Prelčec na 18 metara okrenuo i neobranjivo zabio za 2:0. Dominacija Zeleno-žutih se nastavila i dalje, a stigle su i dvije neloše prilike preko Puclina i Gržana. U prvoj je naš veznjak nakon proboja po desnoj strani iz teške pozicije pogodio vanjski dio mreže, dok je u drugoj Gržan probio i oštro ubacio za Matyazha kojemu je vratar ukrao loptu s glave.

Trener Zoryje odradio je tada dvije izmjene pa se odnos snaga na terenu do kraja poluvremena izjednačio. Uspjeli su Ukrajinci jednom konkretnije zaprijetiti kada je Kharatin pucao iz odlične pozicije, ali je lopta zapela u bloku.

Nastavak susreta, već po običaju, siromašniji prilikama. Međutim, igra je i dalje bila na visokom nivou uz pravi natjecateljski ritam, ali se većinom odvijala na sredini terena. Ukrajinci su ipak dvaput uspjeli pobjeći našoj obrani i kontra napadima doći pred Ivušićem, ali je naš vratar oba puta dobro reagirao i spasio svoj gol. S druge strane je Burić imao najbolju priliku za postizanje pogotka kada se u 63. minuti našao sam na drugoj stativi, ali je njegov udarac glavom bio slab. Probao je još Mitrevski u 84. minuti iz slobodnog udarca kada nije uspio naciljati vrata.

NK Istra 1961 – FC Zorya 2:0 (2:0)

LIMBUŠ – Športni park LImbuš. Prijateljska utakmica, 1. srpnja 2017., 18:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Gergič Pomoćnici: Pluher i Horvat (svi Maribor)
Strijelci: 1:0 Gržan (4′), 2:0 Prelčec (14′)
Žuti: Miloš (Istra 1961) Babenko, Svatok (Zorya)

Istra 1961: Ivušić, Mlioš, Mitrevski, Bertoša, Pavić (od 76. Kitanovski), Puclin (od 46. Halilović), Paracki, Gržan (od 73. Grujević), Maksimović (od 46. Burić), Prelčec (od 70. Urošević), Matyazh (od 46. Maružin).

Zorya: Lunin, Cheberko, Checher, Melo, Grechyshkin, Hordiienko, Kalitvintsev, Kharatin, Kochergin, Pyliavskyi, Svatok. Još su igrali: Soares, Sukhotskyy, Bezborodko, Kamenyuka, Lunov, Araujo, Shershen, Babenko, Ljubenović.[:us]NK Istra 1961 – FC Zorya 2:0 (2:0)

Zorya: Lunin, Cheberko, Checher, Melo, Grechyshkin, Hordiienko, Kalitvintsev, Kharatin, Kochergin, Pyliavskyi, Svatok. Još su igrali: Soares, Sukhotskyy, Bezborodko, Kamenyuka, Lunov, Araujo, Shershen, Babenko, Ljubenović.[:]