[:hr]Juniori Istre 1961 su u srijedu popodne u Vinkovcima protiv Cibalije igrali izuzetno važnu utakmicu u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu u kojoj se nalaze još Cibalia, Hrvatski dragovoljac i Rudeš.

Susret je završio rezultatom 1:1, a poveli su domaći iz penala već u petoj minuti, dok se za izjednačenje pobrinuo Golja u 31. minuti. Od 71. minute su Zeleno-žuti igrali s igračem više, ali nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć već su se u Pulu vratili s osvojenim bodom.

Do kraja sezone je pred mladim nogometašima Istre 1961 još jedna utakmica u kojoj će ugostiti momčad Sesveta. Hrvatski dragovoljac igra još tri utakmice, ovu subotu vani protiv Sesveta, u srijedu kući s Osijekom te sljedeći vikend kući protiv Cibalije. Vinkovčani pak imaju još dvije utakmice, ove subote u Vinkovcima s Interom te sljedeći vikend vani s Dragovoljcem.

U cijeloj priči se nalazi i Rudeš koji trenutno ima tri boda više od Istre 1961, a do kraja sezone mora odigrati još tri utakmice, odnosno teška gostovanja kod Hajduka i Rijeke te domaćinstvo protiv Osijeka.

Jedno je jasno, Zeleno-žuti će u zadnjem kolu morati pobijediti Sesvećane, a do srijede će se o cijeloj situaciji znati puno više jer će do tada sva četiri kluba imati jednak broj utakmica. Treba svakako uzeti u obzir da Zeleno-žuti imaju bolji međusobni omjer s Rudešom i Cibalijom, dok s Dragovoljcem ima izjednačen, ali puno bolju gol razliku.

JUNIORI: HNK Cibalia – NK Istra 1961 1:1 (1:1)

VINKOVCI – Stadion Cibalia. 17. kolo 1. HNL, 9. svibnja 2018., 17:00.

Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Kruno Šarić (Županja).
Strijelci: 1:0 Dogan (5′), 1:1 Golja (31′).
Žuti kartoni: Trešnjić, Rosić, Bajrami (Istra 1961)
Crveni karton: Šarić (Cibalia)

Cibalia: Starič, Kepić, Janović, Berač, Pernar, Šarić, Krznarić (od 86. Križanović), Vojković, Dogan, Kirchbauer (od 60. Jakšić), Bojko.

Istra 1961: Paus-Kunšt, Balija, Trešnjić, Urošević, Golja, Ramadani, Burić, Rosić (od 88. Gračić), Modrić, Ereiz (od 79. Vukmir), Bajrami.